דירה דיסקרטית: לחקור את ההיסטוריה ואת המשמעות הנוכחית של מוסדות אלה

סיפורי סקס

286 מילים

כששומעים את המונח דירה דיסקרטית, מה עולה בראש? עבור חלקם, הוא מעלה תמונות של חדרים אפלוליים, משעשעים להפליא המאוכלסים לעתים קרובות על ידי אנשים בעלי מוניטין רע. אחרים עשויים לחשוב על חדר אחורי מפוקפק העוסק בפעילויות ופרקטיקות בלתי חוקיות. במציאות, למושג דירה דיסקרטית יכולות להיות מגוון דברים, שלכל אחד מהם היסטוריה ומשמעות משלו.

המונח דירה דיסקרטית נגזר מהמילה borde (שמשמעותה "שולחן"). כבר בשנת 1450, מלחים והרפתקנים באיטליה השתמשו בשולחנות אלה כדי לסחור בהנאה ובמין במהלך ביקוריהם בנמל. בתקופת הרנסאנס, המונח "דירה דיסקרטית" התכוון למגוון רחב יותר של מפעלים מפוארים יותר ויותר לפעילויות כאלה.

דירות דיסקרטיות סיפק יותר מסתם מקום לעסוק בחילופי מין והנאה. הם פעלו כמרכזים של חיי חברה. כאן, נשים וגברים יכלו להיפגש ולדון בפוליטיקה, אופנה, מוזיקה ונושאים אחרים. במקרים מסוימים, ניתן היה אפילו לשלם עבור שיעורי מוסיקה או לרכוש צורה כלשהי של הנאה מלבד סקס.

במאה ה-17, מושג הדירה הדיסקרטית השתרש עמוק בתרבויות רבות, במיוחד באירופה ובארצות הברית. דירות דיסקרטיות שגשגו במהלך המהפכה התעשייתית, וניתן היה למצוא אותם אפילו ביישובים הכפריים ביותר. למרות ביקורת מצד קבוצות דתיות ומוסריות שונות, דירות דיסקרטיות נשאר מוסד משגשג במשך מאות שנים.

כיום, הרעיון של דירות דיסקרטיות www.sexanak.com ומשמעותם נותרו שנויים במחלוקת. בכמה מדינות ואזורים, דירות דיסקרטיות ממשיכים לספק שירות דומה לאלה של העבר; בעוד באחרים, החוקיות של מפעלים כאלה מוטלת בספק. במדינות כמו הולנד ונבאדה, בורדו פועלים כעסקים מורשים אשר ממוסים ומנוטרים על פעילותם. במקומות אחרים, כמו בחלקים רבים של ארצות הברית, הזנות נשארת בלתי חוקית, והרעיון של בורדו זוכה לזלזול.

לאורך ההיסטוריה, הבורדו סבלו הן כיעד לביקורת והן כדרך תועלתנית לאנשים להרגיע את תשוקותיהם המיניות. חלק מהדירות דיסקרטיות נערצו כפסלים היסטוריים של ביטוי מיני חופשי, בעוד שאחרים שימשו מקלט לעבריינים חברתיים. דירות דיסקרטיות היו חלק מתרבויות רבות במשך מאות שנים, וימשיכו להיות מקור למחלוקת, ויכוחים וחוקיות במשך שנים רבות.

חדשות הגייז מאמרים נוספים

החיים הסודיים של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים

כשאת שומעת את המונח "נערת ליווי", מה עולה לך לראש? לעתים קרובות יותר מאשר לא, המונח מעלה דימויים של שערורייה וחוסר מוסריות. אבל כמי שעובד שנים בתעשייה, אני יכול להגיד…

החיים הסודיים של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים

העולם השנוי במחלוקת של מועדוני החשפנות: לחקור את האמת מאחורי הזוהר והזוהר

מועדוני חשפנות הם כבר מזמן נושא של קסם ומחלוקת בחברה שלנו. מסרטים הוליוודיים ועד אגדות אורבניות, מוסדות אלה הוצגו לעתים קרובות כמקומות מוזנחים והוללים המנצלים נשים להנאת גברים. עם זאת,…

העולם השנוי במחלוקת של מועדוני החשפנות: לחקור את האמת מאחורי הזוהר והזוהר

סווינגרס: לחקור את עולם הלא-מונוגמיה בהסכמה

סווינגינג, הידוע גם בשם חילופי זוגות או אורח החיים, הוא סוג של מערכת יחסים פתוחה שבה זוגות עוסקים בפעילות מינית עם אנשים או זוגות אחרים. מנהג שנוי במחלוקת זה היה…

סווינגרס: לחקור את עולם הלא-מונוגמיה בהסכמה